Ја заврши кариерата на 24 години за да се посвети на медицината


Репрезентативниот голман на Аргентина помина низ вистински пекол после поразот од селекцијата на Хрватска на Светското првенство во Русија. Голманот на ...
| | веќе видена | слични

Повредата го спречи во репрезентативниот континуитет, но оваа сезона доби прволигашко искуство… Беше дел од онаа селекција на Македонија на играчи родени 2002 ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Челси Вили Кабаљеро открил дека преживувал тешки моменти по поразот на Аргентина од Хрватска на Светскоот првенство во 2018 година. Хрватска ја ...
| | веќе видена | слични

Вили Кабалјеро бил цел на закани по живот по примениот гол против Хрватска на последниот Мундијал во Русија одигран пред две години. Гаучосите загубија од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот селектор на Англија Стив Мекларен се присети на шокантниот пораз од Хрватска на „Вембли“ во последното коло од квалификациите за ЕП 2008 кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 235 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 327 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 375 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 357 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја заврши кариерата на 24 години за да се посвети на медицината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: