(Видео) Царовска во Конче: Многу места во земјата имаат туристички потенцијал, затоа инвестираме во локален развој


Увид во градежните работи на потпроектот за подобрување на пристапноста и атрактивноста на сончевата езерска населба Мантово и околината, денеска направија ...
| | веќе видена | слични

Локалните власти инсистираа бројот на фото волтаични системи да се зголеми особено на објекти со поголеми кровни површини. Само минатата година  за еко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Константните реформи и опипливите резултати на Република Македонија ќе придонесат во напредокот на земјата. Европската Унија наскоро ќе ја презентира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На отпочнувањето на работите на системот за наводнување Славишко Поле во општина Ранковце, денеска присуствуваа премиерот Оливер Спасовски, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во селото Псача, општина Ранковце, официјално беше означен почетокот на градежните работи на системот за наводнување на Славишко Поле со кој ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целосно е реконструиран објект во село Ивањевци општина Могила на повеќенаменски простор поддржан од Министерство за локална самоуправа во рамки на Програмата ...
| | веќе видена | слични

Целосна реконструкција на објект во село Ивањевци општина Могила на повеќенаменски простор поддржана од Министерство за локална самоуправа во рамките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 399 | | | веќе видена

НОВИ 76 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Се зголеми бројот на заразени од коронавирусот. Според најновата статистика, бројот на заразени е 76, а тестирани се 885 ...
сите 87 | | | веќе видена

Од почетокот на вонредната состојба досега Министерството за внатрешни работи издало речиси 45.000 пасоши. Од Министерството велат дека е надмината пасошката ...
сите 162 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 614 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Царовска во Конче: Многу места во земјата имаат туристички потенцијал, затоа инвестираме во локален развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: