Го отфрлил синот кој завршил во лудница, се преженил за полусестрата – мрачната судбина на семејството на Алберт Ајнштајн


 Големиот научник бил оженет со Милева Ајнштајн, родена во Тител, Србија. Таа, покрај сопруга и мајка на неговите деца, исто така била и брилијантен научник ...
| | веќе видена | слични

Британската глумица Џоан Колинс (87) пред 17 години се омажи петти пат. Вели, дури со петтиот сопруг доживеала вистинска љубов каква што има на филмовите. ...
| | веќе видена | слични

Во едно од ретките интервјуа што ги дала за Њујорк тајмс, Ли Радзивил, сестрата на Џеки Кенеди, се присетила на разговорот што го водела со британскиот принц ...
| | веќе видена | слични

Моќен, богат маж како Доналд Трамп ги има сите предуслови за освојување жени, барем оние кои „паѓаат“ на такви работи. Американскиот претседател често се фали ...
| | веќе видена | слични

Принцезата Амира бин Ајдан бин Најеф Ал Тавел во 2013 година се разведе од својот сопруг, принцот на саудискиот принц, Авалед бин Талал, а пет години подоцна, ...
| | веќе видена | слични

Хенриета Розин Бернар била родена на 22 октомври 1844 година во Париз, како вонбрачна ќерка на еврејска Холанѓанка и француски католик. Татко ѝ ја испратил на ...
| | веќе видена | слични

Манекенката Елена Перминова денес има живот како од бајките – сопруга е на милијардерот Александар Лебедев со кој има три деца, прекрасна вила, многубројни ...
| | веќе видена | слични

Ако на Инстаграм ја заследите русинката Елена Перминова, ќе се запознаете со идеалниот живот што го живее. Има три прекрасни деца, бајковито секојдневие, ...
| | веќе видена | слични

Фотографиите од Џеки Кенеди како опуштено шета на плажа на островот Скорпиос во Грција без ниту едно парче облека на себе предизвикаа вистински скандал во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од првомајските празници наваму е во благ, но константен пораст кривата на нови заболени, пресметано со просек од пет дена, за да се отстранат евентуални ...
сите 177 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 145 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го отфрлил синот кој завршил во лудница, се преженил за полусестрата – мрачната судбина на семејството на Алберт Ајнштајн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: