„Сончево“ жолти парчиња облека кои ќе ги освежат пролетните комбинации

 Ако секој ден во неделата носите нешто сончево жолто на себе, расположението инстантно ќе ви се поправи. Голем плус е и стилскиот, топол прв впечаток кој ќе ...
| | веќе видена | слични

Маноло Бланик, некрунисаниот крал на високите потпетици и славен дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето. Тој е човек чие име во ...
| | веќе видена | слични

 Велат дека модните додатоци се „зачинот“ на добриот изглед. И колку и да сте облечени едноставно, една алка или симпатична шнола во косата може комплетно да ...
| | веќе видена | слични

 Навистина е непријатна глетката кога основата на сандалите е претесна и прстите „штрчат“ од страна. Времето се стоплува, а сандалите наскоро ќе стапат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево упати апел до медиумите да не објавуваат непроверени информации за бројот на заболени од КОВИД-19. – Деновиве ...
сите 420 | | | веќе видена

Од 26.02 кога беше регистриран првиот случај на ковид 19 вирусот досега се прошири во 31 град во земјава. Најголем дел од случaите се регистрирани во Скопје, ...
сите 452 | | | веќе видена

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ.На ...
сите 508 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 291 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 302 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градското собрание на Минеаполис донесе одлука за забрана за задушување на лице за време на полициско апсење.Одлуката доаѓа по убиството на Афроамериканецот ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сончево“ жолти парчиња облека кои ќе ги освежат пролетните комбинации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: