9 славни парови, за кои забораваме дека имаат голема разлика во години

 Шакира е 10 години постара од своето момче Пике, а Бијонсе е 12 години помлада од Џеј Зи. Според едно истражување направено пред неколку години идеалната ...
| | веќе видена | слични

 Кога сакате да пробате продукт од некој непознат бренд, сигурно обрнувате внимание и на амбалажата, но дури и од познатите брендови, добро е кога ќе наидете ...
| | веќе видена | слични

 Кога ветеринарите прегледуваат некое животно, најчесто ја мерат и неговата маса. Сите знаеме како се мери нечија маса, но кога работите со животни, нештата ...
| | веќе видена | слични

 Од состојбата на заборавена зелка на прозорец во кујна до камуфлиран камелеон на чанта, интересни сцени од светот. Можеби знаете дека постои жолта лубеница, ...
| | веќе видена | слични

 Да имате насмевка на која сте горди е среќа. Некои носат протези во детството, други се одлучуваат подоцна од животот, но да имате насмевка на која сте горди ...
| | веќе видена | слични

 Станува збор за брз и едноставен тест. Одберете го слончето коешто најмногу ве привлекува и прочитајте го советот којшто ви го носи истото. Внимателно ...
| | веќе видена | слични

 Дали ја познавате доволно добро нашата држава? Дали на моменти пријателите се шегуваат со вас дека сте „Истражи ја Македонија лик“? Ајде тестирајте ги ...
| | веќе видена | слични

 Ниското опавче е можеби најдобрата фризура што постои – лесно е за правење, изгледа одлично и погодно е за секоја прилика. Но само затоа што станува збор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на неделата ќе се направи проценка, дали е потребно прогласување нова, трета вонредна состојба, рече денеска премиерот Оливер Спасовски.Како што ...
сите 621 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 229 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 205 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 252 | | | веќе видена

Сообраќајка на патот пред селото Дреново се случи претпладнево околу 11 часот, во која е повреден 27-годишниот М.Б од село Јаболчиште.Како што информираат за ...
сите 441 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

9 славни парови, за кои забораваме дека имаат голема разлика во години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: