Груевска Маџовска: Поради нечии политички интереси, страдаат државните и достоинството на граѓаните се руши


Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, проф. Д-р. Симона Груевска Маџовска посочи дека поради остварување на политички интереси страдаат државните интереси, ...
| | веќе видена | слични

Ослободете ги невино затворените луѓе, oслободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна и унитарна Македонија, порача Владо Јовановски. ...
| | веќе видена | слични

“Бугарските историчари и научници не престануваат да лажат и манипулираат. Според Ана Кочева од институтот за бугарски јазик, Македонскиот јазик е формиран во ...
| | веќе видена | слични

Во дебатната емисија на ТВ 24 генералот Стојанче Ангелов изјави дека по изборите пак ќе побара амнестија за осудените за настаните во Собранието на 27 април ...
| | веќе видена | слични

Драги Македонци, Моето име е Викторија Тошевски, и јас сум директор за односи со јавноста на Македонско меѓународно движење за човекови права (ММДЧП). Ви ...
| | веќе видена | слични

Јас сум човек во зрело доба но ги памтам моите средношколски денови и предметот историја. Го сакав тој предмет и сè уште верувам во онаа максима „Historia est ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Бројот на заразени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со Ковид-19, седум починати и 128 оздравени ...
сите 468 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува каква држава сакаме, држава со корупција, криминал или ...
сите 292 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 229 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 217 | | | веќе видена

„Бране капитал“ е името на каналот на платформата youtube на која се објавени две нови аудио бомби попладнево за претседателот на СДСМ Зоран Заев. Бомбите, ...
сите 91 | | | веќе видена

ДУИ и нејзиниот лидер, Али Ахмети немаат намера да се повлечат од барањето за прв премиер Албанец. И покрај негувањата и цврстите ставови од двајцата ...
сите 66 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на локалниот пат с.Брњарци-с.Стајковци, во која едно лице е повредено и веднаш однесено на болница. Како што ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевска Маџовска: Поради нечии политички интереси, страдаат државните и достоинството на граѓаните се руши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: