Груевска Маџовска: Поради нечии политички интереси, страдаат државните и достоинството на граѓаните се руши


Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, проф. Д-р. Симона Груевска Маџовска посочи дека поради остварување на политички интереси страдаат државните интереси, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ослободете ги невино затворените луѓе, oслободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна и унитарна Македонија, порача Владо Јовановски. ...
| | веќе видена | слични

“Бугарските историчари и научници не престануваат да лажат и манипулираат. Според Ана Кочева од институтот за бугарски јазик, Македонскиот јазик е формиран во ...
| | веќе видена | слични

Во дебатната емисија на ТВ 24 генералот Стојанче Ангелов изјави дека по изборите пак ќе побара амнестија за осудените за настаните во Собранието на 27 април ...
| | веќе видена | слични

Драги Македонци, Моето име е Викторија Тошевски, и јас сум директор за односи со јавноста на Македонско меѓународно движење за човекови права (ММДЧП). Ви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јас сум човек во зрело доба но ги памтам моите средношколски денови и предметот историја. Го сакав тој предмет и сè уште верувам во онаа максима „Historia est ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Опозицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ не го поддржа законот за попис и најави бојкот доколку истиот се спроведе согласно начинот на кој планира власта. Стефан ...
сите 638 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Повеќе од 14 илјади ученици пријавија државна матура, што укажува дека тие сакаат да полагаат државна матура, рече денеска на прес-конференција министерката за ...
сите 275 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 206 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 222 | | | веќе видена

Текот на наставата во второто полугодие и реформските процеси во образованието беше тема на разговорот со Здружението на директори од основни и средни ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевска Маџовска: Поради нечии политички интереси, страдаат државните и достоинството на граѓаните се руши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: