17 март – 36 заболени, вонредна состојба, 21 мај – 40 заболени, брзи избори


Црната статистика и политичката манипулација на една слика! - коментира на фејбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој прави пралела ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче, место да ја рабори работата за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на Алсат Телевизија истакна дека ако власта сакала и очекувала дека министерот за внатрешни работи ќе ...
| | веќе видена | слични

За избори е несериозно да се зборува и нечовечки е во услови кога луѓе заболуваат и умираат од коронавирусот, треба да се издигнеме над ситуацијата, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи виновен е Чулев, виновни се граѓаните, ама во суштина Заев е виновен и тоа е ова што го ...
| | веќе видена | слични

Власта бара да се почитуваат мерките а тие кои што ги предлагаат и ги носат не го прават тоа, вели Александар Николоски потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при ...
| | веќе видена | слични

Се случи тотално фијаско на власта во справување со коронавирусот, за три дена имаме вкупно 115 нови случаи, и ако споредиме со 18 март кога се прогласи ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за одговорноста за непочитувањето и неспроведувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 249 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 193 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17 март – 36 заболени, вонредна состојба, 21 мај – 40 заболени, брзи избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: