Акумулацијата Гратче порибена со 400 килограми крап

Првата спортска асоцијација на риболовци „Хантер-фиш" официјално е основана и регистрирана во општина Кичево, каде што повеќето од риболовците и други љубители ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кичево По иницијатива на друштвото на спортските риболовци „Хантер-фиш“ од Кичево, љубители на убавата природа и ентузијасти, се тампонира патот до и крај ...
| | веќе видена | слични

За нецели пет месеци, полицијата и Државниот инспекторат за земјоделие одзеле 122 килограми риба и 220 рибарски мрежи во должина од 23 километри од фатените ...
| | веќе видена | слични

И во време на вонредна состојба поради коронависусот рибокрадците не мируваат. Уништувањето на рибниот фонд во Охридското Езеро со незаконско изловување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Охрид, граничната-езерска полиција, регионален центар Запад и Државниот инспекторат за земјоделие, преземаат интензивни контроли со цел сузбивање на ...
| | веќе видена | слични

Интензивни се контролите што, координирано ги преземаат СВР Охрид, граничната-езерска полиција, регионален центар Запад и Државниот инспекторат за земјоделие, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 880 | | | веќе видена

Петнаесеттина семејства сочинуваат околу 90 проценти од новите случаи на заболени од КОВИД-19, покажува кластерската анализа на новодијагностицирани пациенти. ...
сите 224 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 304 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 259 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 244 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акумулацијата Гратче порибена со 400 килограми крап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: