Ковид-19: Во Африка регистрирани над 100.000 заболени, во Русија расте стапката на смртност

5 копии
11 копии
2 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во изминативе 24 примени се 4 пациенти, хоспитализирани се вкупно 40 пациенти. Потешко болни и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Денеска се потврдени 35 нови случаи на ковид-19, а починати се 5 лица, информираат од Министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа има пет починати од Ковид 19 во Македонија и 35 новозаразени. На Клиниката за инфективни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 200 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 502 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 359 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 367 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 186 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19: Во Африка регистрирани над 100.000 заболени, во Русија расте стапката на смртност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: