Со PCR тест наместо во државен карантин лицата кои се враќаат во Македонија ќе одат во домашна самоизолација


Доколку лицата вратени од странство со хуманитарни летови или конвои во последените 72 часа пред да влезат на територија на Република Македонија, имаат ...
| | веќе видена | слични

Поминале 14 дена строг карантин, и уште 2 месеци изолирани на брод со строго почитување на мерки за заштита, мерење температура два пати на ден и држење ...
| | веќе видена | слични

 Од една страна, условно обичните граѓани доколку сакаат да го избегнат државниот карантин, на граница ќе мора да покажат негативен ПЦР тест не постар од 3 ...
| | веќе видена | слични

Денеска преку Софија во земјава треба организирано да пристигнат 26 македонски државјани од странство, додека на 30 мај е најавено пристигнување на 30 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска, согласно одлуката на Владата од 57-таседница, сите лица кои се спроведени во објектите за државен карантин, на свој трошок, можат да направат ПЦР ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Оливер Спасовски кажа дека состојбата со коронавирусот е под контрола, при што ги соопшти новите одлуки на Владата. Тој додаде дека Владата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска го усвои протоколот за постапување при влез на сите лица македонски државјани во земјата. Согласно овој протокол задолжителниот државен ...
| | веќе видена | слични

Согласно протоколите,  задолжителен државен карантин за наши државјани кои од странство се враќаат со хуманитарни летови или конвои се заменува со домашна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 254 | | | веќе видена

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва од 18ч се блокираа ...
сите 327 | | | веќе видена

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со PCR тест наместо во државен карантин лицата кои се враќаат во Македонија ќе одат во домашна самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: