ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Наезда на лебарки во Скопје, лошо менаџирање на корона кризата


Факти на денот: 1.Владата на СДСМ многу лошо ја менаџира кризата со короната и поради нивната неспособност економијата во државата оди надоле. 2. Шилегов не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на СДСМ не успеа да ги заштити здравјето и животот на граѓаните. Зоран Заев и неговите соработници немаат капацитет да се справат со кризата, стои во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Новото нормално за Зоран Заев е да оди на избори со 52 заболени и 4 починати за еден ден. Додека Република Македонија се бори со пандемија предизвикана од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Повикуваме да се разрешат членовите на Комисијата за заразни болести и на нивно место да дојдат експерти со морален интегритет, луѓе на кои здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека СДСМ се тотално одлепени од реалноста. „Во ден кога во Македонија е забележан црн биланс со 52 нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 311 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Наезда на лебарки во Скопје, лошо менаџирање на корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: