Адурис се збогува од Атлетик, играчите направија шпалир во чест на фудбалерот

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Ариц Адурис ја заврши кариерата. Денес, 39-годишниот Баскиец се збогува од клубот. Соиграчите во негова чест направија шпалир на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напаѓачот на Унион Берлин, Себастијан Полтер нема да биде дел од преостанатите шест меча на тимот во Бундеслигата пред крајот на неговиот договор поради ...
| | веќе видена | слични

Унион Берлин го суспендираше напаѓачот Себастијан Полтер до крајот на неговиот договор за несолидарно однесување. Германецот е единствен член на бундеслигашот ...
| | веќе видена | слични

По цели седум години во Билбао се враќа Фернандо Љоренте, иконата на клубот од “Сан Мамеш“. Ова го најавува “Марка“ која вели дека како замена за Адуриз, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 908 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 311 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 147 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адурис се збогува од Атлетик, играчите направија шпалир во чест на фудбалерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: