Анчелоти ги спореди Премиер лигата и Серија А

2 копии

Карло Анчелоти пред неколку дена го посочи Зинедин Зидан како играч кој ја променил неговата идеја за фудбалот, a со оглед на тоа што вчера се наполнија точно ...
| | веќе видена | слични

Карло Анчелоти оствари безброј успеси во фудбалските великани кои ги водеше во својата кариера, па наспроти сите престижни епизоди кои ги остави зад себе, сега ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 775 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анчелоти ги спореди Премиер лигата и Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: