Астрономски календар: Денеска изгрев во 5:06 часот

8 копии
2 копии

Посветено на Емилија Донева, која го подари своето срце, за друг да живее, а таа премина во вечноста. Ваквите ЛУЃЕ се: желбата, надежта, светлината… од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека денеска починале тројца пациенти од корона вирусот. Во неговата објава на Фејсбук, Филипче наведува дека ...
сите 621 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 138 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува што договорил Зоран Заев и дали е точно дека ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и македонскиот јазик?- ...
сите 278 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астрономски календар: Денеска изгрев во 5:06 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: