Помошник тренер по пет години пауза влезе во игра и постигна спектакуларен лоб (ВИДЕО)

Пријателскиот натпревар помеѓу Копенхаген и Оденсе беше одбележан од помошник тренерот на гостите, 40 годишниот Хенрик Хансен влезе во финишот и веднаш направи ...
| | веќе видена | слични

Во втората германска лига помеѓу Дармштат и Сент Паули во 27 коло денес видовме еден историски момент. За првпат се случи на еден официјален фудбалски ...
| | веќе видена | слични

Денешниот натпревар од германската втора лига помеѓу Дармштад и Сент Паули, ќе влезе во историјата на фудбалот, бидејќи за првпат на натпревар од ваков ранг, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција, но ...
сите 360 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 654 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 235 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 353 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 349 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помошник тренер по пет години пауза влезе во игра и постигна спектакуларен лоб (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: