Мексиканците ја поништија сезоната, нема прогласување на шампион


Швајцарските клубови го одбегнаа македонското сценарио и со убедливо мнозинство одлучија да не ја прошират Првата лига од 10 на 12 клубови за идната сезона. Од ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската Влада од претходно даде зелено светло за реактивирање на спортките настани и првично клупските тренинзи, а денес клубовите од Суперлигата и Челинџ ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската Суперлига во Србија денеска ќе продолжи со возбудувањата, а до крајот на сезоната преостануваат уште четири кола. Според пишувањата во тамошните ...
| | веќе видена | слични

Белгиското првенство беше едно од оние кои беше прекинато поради коронавирусот и Клуб Бриж беше прогласен за шампион. Иако нема да се играат првенствени ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската сезона на Малта е завршена по административен пат на 18-ти мај, а вчера се донесе одлука за шампион за сезоната 2019/2020 да биде прогласен клубот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
сите 595 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски. ...
сите 359 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 84 | | | веќе видена

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
сите 220 | | | веќе видена

Вечерва Ливерпул ќе го одигра својот прв меч како шампион на Англија, а противник ќе му биде најголемиот ривал во оваа и изминативе сезони-тоа е Манчестер ...
сите 225 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 109 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мексиканците ја поништија сезоната, нема прогласување на шампион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: