Мексиканците ја поништија сезоната, нема прогласување на шампион


Швајцарските клубови го одбегнаа македонското сценарио и со убедливо мнозинство одлучија да не ја прошират Првата лига од 10 на 12 клубови за идната сезона. Од ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската Влада од претходно даде зелено светло за реактивирање на спортките настани и првично клупските тренинзи, а денес клубовите од Суперлигата и Челинџ ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската Суперлига во Србија денеска ќе продолжи со возбудувањата, а до крајот на сезоната преостануваат уште четири кола. Според пишувањата во тамошните ...
| | веќе видена | слични

Белгиското првенство беше едно од оние кои беше прекинато поради коронавирусот и Клуб Бриж беше прогласен за шампион. Иако нема да се играат првенствени ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската сезона на Малта е завршена по административен пат на 18-ти мај, а вчера се донесе одлука за шампион за сезоната 2019/2020 да биде прогласен клубот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија.Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
сите 541 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 470 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 221 | | | веќе видена

ФБИ соопшти дека нема докази кои сугерираат дека екстремното левичарско движење „Антифа“ на каков било начин директно е вклучено во немирите што со денови ...
сите 371 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи, денеска ќе го посети Штип, каде што во моментов се затворени шестте конфекциски фабрики , од каде е и кластерот на новозаразените. ...
сите 255 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 291 | | | веќе видена

Француската полиција употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои се собрале за да ја одбележат четиригодишнината од убиството на еден човек со ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мексиканците ја поништија сезоната, нема прогласување на шампион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: