Го памтите ова фото? Мурињо конечно откри што му шепнал на Гвардиола


Португалскиот тренер Жозе Мурињо се присети на реванш мечот помеѓу Барселона и Интер во полуфиналето на Лигата на шампионите 2010 година. Барса бркаше негатива ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скандалот е стар две години, но дури сега почна да се одмотува клопчето и шпекулациите на италијанските медиуми се дека е поголем од оној од 1990-тите години ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот обвинител во Фудбалската федерација на Италија, Џузепе Пекораро, неодамна откри дека врз него имало голем притисок по мечот одигран пред две години ...
| | веќе видена | слични

Мирко Вучиниќ даде интервју за „Скај Спорт“ во кое помеѓу другото зборуваше за еден од најтешките моменти во кариерата. По тој повод зборуваше за најтешкиот ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „Скај Спорт Италија“, Мирко Вучиниќ се сеќава на дерби победа над Лацио во 2010 година, тој постигна два гола, а потоа следувало големо славје. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Старо Нагоричане каде го објасни концептот за брза развојна економија, откако ...
сите 401 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 384 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната дебата на Канал 5 телевизија, истакна дека Европската унија ги затворила границите затоа што ...
сите 145 | | | веќе видена

„Наместо живот за граѓаните, Зоран Заев во овие три години си донесе пари и луксуз за себе и најблиските соработници, а на граѓаните им донесе беда. Цветанка ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го памтите ова фото? Мурињо конечно откри што му шепнал на Гвардиола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: