Берлин мируваше 45 минути, па Херта го испрати Унион со четири „парчиња“ во мрежата (Видео)


Новото коло во Бундеслигата започна со скромната петочна програма која ни донесе едно мало берлинско дерби, во кое здодевниот и неинвентивниот фудбал во првиот ...
| | веќе видена | слични

Големо дерби во Бундеслигата меѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен ќе се игра утре. Натпреварот се игра од 18:30 часот, а во моментов Баерн има предност од ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен го декласира Ајнтрахт Франкфурт со 5:2 во последниот меч од саботната програма во Бундеслигата. Баерн со оваа победа ја задржа предноста од четири ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на германската репрезентација Томас Милер постигна гол и асистенција во вчерашната победа од 5: 2 на Баерн над Ајнтрахт. Баерн е максимален по две ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 775 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берлин мируваше 45 минути, па Херта го испрати Унион со четири „парчиња“ во мрежата (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: