Велика Британија воведува 14-дневен карантин за сите кои доаѓаат од странство


Во Велика Британија од 8 јуни ќе биде задолжителен 14-дневен карантин за секој што доаѓа од странство, вклучително и британски државјани, рече британската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нелегалните мигранти што минуваат низ Ламанш во мали чамци се закануваат дека ќе се удават себеси или своите деца за да ги вратат француските бродови, ...
| | веќе видена | слични

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за граѓаните на повеќето земји од Европската унија, Србија и Северна Македонија, но не ...
| | веќе видена | слични

Бугарија планира од први јуни да ги укине задолжителните 14 дена карантин за државјаните од повеќето земји членки на Европска унија, Србија и Македонија, но не ...
| | веќе видена | слични

Европските компании ќе бидат губитници доколку Европската унија се обиде да наметне ограничувања за лондонските финансиски институции бидејќи нема да имаат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон во текот на денот ќе ги претстави следните чекори за ублажување на вонредните мерки воведени поради пандемијата со новиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британскиот преговарач за односите со ЕУ, Дејвид Фрост, изјави дека Џонсон ќе се сретне со претседателите на Европската комисија и со Советот на ЕУ, со цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Напролет ќе се пребројува населението - претседателот Стево Пендаровски стави потпис на новото законско решение за попис. „Указот беше потпишан по извршените ...
сите 476 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Сојузот на средношколци контра Царовска, велат дека не бараат откажување туку измени во државната матурадека бојкотот на наставата не е за откажување на ...
сите 336 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 117 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 233 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велика Британија воведува 14-дневен карантин за сите кои доаѓаат од странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: