Залудни беа жалбите на француските клубови: Судот пресуди во корист на Лига 1

Фудбалот во Франција беше запрен пред крајот на сезоната и беа прогласени шампиони, а табелите кои беа во моментот на прекин на натпреварувањето беа усвоени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На последниот состанок на Фудбалската федерација и прволигашите беа предложени три можни сценарија за завршување на сезоната 2019/2020. Веќе дел од клубовите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во очекување на олабавување на рестриктивните мерки донесени од владата, Македонската пинг-понгарска федерација изготви план на кој начин да се заврши сезоната ...
| | веќе видена | слични

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА Почитувани, По повод новонастанатата ситуација во нашата земја во врска со вирусот CoVid-19, ФК Силекс нестрпливо ја чека одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Лион повторно го повика францускиот претседател Емануел Макрон да ја преиспита неговата одлука за забрана на спортот во земјата до септември. Причината беше ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на францускиот прволигаш Лион Жан-Мишел Ола не се помири со одлуката на Лига 1 за прекин на првенството. Француската лига многу рано, уште во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 775 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Залудни беа жалбите на француските клубови: Судот пресуди во корист на Лига 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: