Сопственик на ресторан во Париз доби на суд надомест за загуба од неработење поради ковид-19

2 копии

Суд во Париз донесе пресуда дека осигурителната компанија AXA мора да му надомести на сопственик на еден ресторан за загуби од два месеци поради коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Одбраната од коронавирусот можеби лежи во „вкрстениот имунитет“, откако до сега се зборуваше само за колективна имунизација, која, според проценките е се уште ...
| | веќе видена | слични

Француската Влада предвидува укинување на домашните авионски линии за дестинации до кои се патува помалку од два часа и 30 минути со воз, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Претходно овој месец, францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека е малку веројатно француските државјани да можат да одат на подолги патувања во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 500 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 244 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 152 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук се обрати откако секојдневно се зголемува бројот на заразени. Спред него, не е време за париски конфликти и ...
сите 129 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопственик на ресторан во Париз доби на суд надомест за загуба од неработење поради ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: