Едноставен рецепт за убава вечера или појадок но и за гости... Состоји 3 jajца10 лажици брашноедно пециво или сода бикарбоналажиче сол200 мл јогурт200 гр. ...
| | веќе видена | слични

Зачините некогаш заменуваат апчиња за болка, па така и ароматичниот зачин – куркума. Куркумата помага за болки во стомакот, како и депресија. Куркумата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ не го поддржа законот за попис и најави бојкот доколку истиот се спроведе согласно начинот на кој планира власта. Стефан ...
сите 676 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 206 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 208 | | | веќе видена

Текот на наставата во второто полугодие и реформските процеси во образованието беше тема на разговорот со Здружението на директори од основни и средни ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брза пита без кори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: