Халанд пред да стане фудбалер бил рапер: Погледнете го неговиот спот (видео)


Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд пред да стане планетарно познат фудбалер снимал песми на Јутјуб под името „FlowKingz“. Ѕвездата на Борусија Дортмунд заедно со ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Баерн славеа вчера на дербито против Борусија Дортмунд (0:1), и со тоа се доближија на еден чекор поблиску до одбраната на германската титула. ...
| | веќе видена | слични

Ерлинг Халанд нема да има убави спомени од првиот „Дер класикер“, Борусија Дортмунд загуби а тој се повреди, за ова најголема вина сноси судијата Штилер. ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски и Ерлинг Халанд се фудбалерите за кои најмногу се зборуваше пред вчерашното дерби помеѓу Борусија и Баерн, меѓутоа после „Дер Класикер“ една ...
| | веќе видена | слични

Извонредните Роберт Левандовски и Ерлинг Халанд на вчерашната дерби-пресметка меѓу Баерн Минхен и Борусија Дортмунд ги засени 19-годишниот Алфонсо Дејвис. ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен направи огромен исчекор кон нова титула во Бундеслигата со победата во директниот дуел со Борусија Дортмунд, три бода со кои баварците сега имаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 215 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халанд пред да стане фудбалер бил рапер: Погледнете го неговиот спот (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: