Шпанија од понеделник ги отвора кафулињата, рестораните, кината, театрите…

Строгите мерки во Мадрид и Барселона од понеделник ќе бидат олеснети – ќе бидат отворени рестораните и кафулињата, но само летните тераси, а ќе биде дозволено ...
| | веќе видена | слични

Сепак, молитвите ќе се одвиваат на отворено, каде верниците можат да одржат физичка дистанца. Тие треба да носат маска и да донесат свој молитвеник. Ако ...
| | веќе видена | слични

Во Европа, олеснувањето на ограничените мерки за движење продолжи и во четвртокот, како резултат на слабеењето на пандемијата на коронавирус. Францускиот ...
| | веќе видена | слични

Во правата фаза главниот град на САД ќе ја укине наредбата за седење дома Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Баусер, соопшти дека Дистриктот Колумбија во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Швајцарија денеска одлучува за натамошните олабавувања на мерките воведени поради спречување на ширењето на коронавирусот, вклучително и отворање на ноќните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 487 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 244 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 108 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Петти јули е датумот кога ќе се случат изборите, тоа се 22 дена по завршување на вонредната состојба, согласно законот, изјави денеска Сања Лукаревска, ...
сите 364 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија од понеделник ги отвора кафулињата, рестораните, кината, театрите…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: