ИВЗ тврди дека власта врши притисок врз имами, полицискиот час нема да ја спречи рамазанската молитва в недела


ИВЗ ќе поднесе кривична пријава против полицијата која вршела притисок врз верски служители а за случајот се пожалиле во владата но и кај сите амбасадори во ...
| | веќе видена | слични

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во своето гостување на Телевизија 21 потенцираше дека добил информација дека Управниот суд донел одлука со која ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи, почнувајќи од утре, ќе објавува истраги од областа на организираниот криминал и корупцијата во кои се вклучени сегашни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев информира дека Министерството отворило неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции. Тој за ТВ21 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за ТВ21 го потврди министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата незаконски ги поништувала одлуки донесени од страна на министерот за внатрешни рабори, Наќе Чулев. Ова го потврдил самиот Чулев во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи во „10 МИНУТИ“ на ТВ21 откри дека МВР постапува за изолираните инциденти кои се случија за време на ограничувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев смета дека одлуката за одредување на датум за одржување на парламентарни избори треба да биде во директна поврзаност ...
| | веќе видена | слични

Наќе Чулев во неговото гостување во ТВ21 коментираше за одлучување за датум за избори за кој рече дека треба да биде во директна корелација со здравствената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 292 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИВЗ тврди дека власта врши притисок врз имами, полицискиот час нема да ја спречи рамазанската молитва в недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: