Започна рехабилитацијата и асфалтирањето на постоечкиот пат Прилеп-Градско, во делот од Дреново до Фариш

Започна рехабилитацијата и асфалтирањето на постоечкиот пат Прилеп-Градско, во делот од Дреново до Фариш во должина од 10 км. Делницата е широка околу 7 метѕри ...
| | веќе видена | слични

КРИВА ПАЛАНКА Општина Крива Паланка започна активности за асфалтирањето на стариот патен правец од Крива Паланка до селото Варовиште. Реализацијата на овој ...
| | веќе видена | слични

Во некои од селата во средна Дебрца, деновиве пристигнаа кантите за собирање отпад кои општината ги обезбеди преку грант во рамките на Проектот „Унапредување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски потпиша два гранта со Светската банка и Министерството за финансии, со кои ќе се реализира проектот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Жителите на Волково, Стопански Двор и Кисела Јабука добиваат нова канализациона мрежа и асфалтирани улици. Инвестираме преку 500 илјади евра во комуналната и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патот Струга – Ќафасан и понатаму останува во мизерна и опасна состојба. Од Министерството за транспорт и врски тврдат дека се занимаваат со подготвителните ...
| | веќе видена | слични

,,Инвестираме преку 500 илјади евра во комуналната и 700 илјади евра во локалната патна инфраструктура во општината, со што го решаваме најголемиот проблем на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – На автопатот Кичево-Охрид се работи и дел од километрите наесен ќе бидат пуштени, изјави министерот за транспорт и врски Горан ...
| | веќе видена | слични

За два месеца треба да биде завршена втората фаза од проектот за изградба на канализиациска мрежа во населените места Волково, Волково-Пржино, Кисела Јабука и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески соопшти дека очекува во наредните месеци целосно да биде рехабилитирана делницата Ќафасан – Струга, за која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 26.02 кога беше регистриран првиот случај на ковид 19 вирусот досега се прошири во 31 град во земјава. Најголем дел од случaите се регистрирани во Скопје, ...
сите 705 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев смета дека на земјава и’ се потребни фер и демократски избори, но во оној момент, кога граѓаните без страв за своето ...
сите 296 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 291 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 302 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градското собрание на Минеаполис донесе одлука за забрана за задушување на лице за време на полициско апсење.Одлуката доаѓа по убиството на Афроамериканецот ...
сите 306 | | | веќе видена

Добивање на предизборни поени кај гласачите со објави за кои знае дека не се реални, или конкретна кампања за која верува дека може да се оствари. Првиот човек ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна рехабилитацијата и асфалтирањето на постоечкиот пат Прилеп-Градско, во делот од Дреново до Фариш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: