Владата ќе ја смени уредбата, факултетите ќе одлучуваат за начинот на полагање на испитите

Универзитетските професори сепак ќе имаат можност да ги проверат знаењата на студентите лице в лице. Секој факултет самостојно ќе одлучува дали има услови за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Владата ја дополни Уредбата со законска сила за примена на Законот за даночна постапка со која се пропишува даночниот орган да не издава решенија за присилна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Владата на 58-та седница ја измени и дополни Уредбата со законска сила за примена на Законот за здравствено осигурување за време на вонредна состојба, со што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На денешната владина седница дополнета е Уредбата со законска сила за примена на Законот за здравствено осигурување за време на вонредна состојба, со што и ...
| | веќе видена | слични

На денешната владина седница е донесена Уредба со законска сила за примена на Законот за вршење на сметководствени работи за време на вонредна состојба со која ...
| | веќе видена | слични

Речиси 70 отсто од студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип се изјасниле дека се против полагање испити со физичко присуство затоа што се плашат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 832 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 399 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина за време на полициска интервенција, е ужасен и ...
сите 200 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе ја смени уредбата, факултетите ќе одлучуваат за начинот на полагање на испитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: