Османи: Преговарачката рамка ќе биде објавена во јуни


3 копии

Албанскиот претседател Илир Мета изјави дека ќе го потпише указот за новиот изборниот законик и оти со нетрпение го очекува негово заокружување до 31 мај од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Оливер Вархеји денеска им порача на албанските политички партии да ја завршат изборната реформа, ...
| | веќе видена | слични

На 9 или 10 јуни се очекува Европската комисија да ја објави преговарачкта рамка за земјава, информираше денеска вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дипломатите и високите функционери во Брисел одблиску ја следат ситуацијата со изборите и преговорите помеѓу власта и опозицијата. Тие бараат консензус, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-За да ги поддржиме нашите партнери на западниот Балкан, комисијата предлага да ја зголеми претпристапната поддршка на 12,9 милијарди евра, стои во предлог ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, на виртуелен брифинг во Вашингтон, ја искоментира одлуката на ЕУ, нагласувајќи дека 27 март ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 695 | | | веќе видена

Анализите на трендовите во изминатите денови покажуваат дека во овој момент имаме неколку локации во земјата каде има брзо ширење на вирусот и кластери кои се ...
сите 380 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 250 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 259 | | | веќе видена

Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ за да се овозможи растојание меѓу патниците. Откако Владата на вчерашната седница донесе Уредба ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Преговарачката рамка ќе биде објавена во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: