Србија ја отвори границата, но тоа нема никаква важност за македонските граѓани


Границите остануваат затворени. Властите сметаат дека за подигнување на граничните рампи е потребен договор со соседните држави. Влез во земјава засега е ...
| | веќе видена | слични

Подгорица, 29. мај 2020 (Inpress) – Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1-ви јуни ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонија се најде на новиот проширен список на земји чии државјани ќе може да патуваат во Црна Гора од 1 јуни без самоизолација и карантин. Владата го објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 26.02 кога беше регистриран првиот случај на ковид 19 вирусот досега се прошири во 31 град во земјава. Најголем дел од случaите се регистрирани во Скопје, ...
сите 705 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев смета дека на земјава и’ се потребни фер и демократски избори, но во оној момент, кога граѓаните без страв за своето ...
сите 296 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 291 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 302 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градското собрание на Минеаполис донесе одлука за забрана за задушување на лице за време на полициско апсење.Одлуката доаѓа по убиството на Афроамериканецот ...
сите 306 | | | веќе видена

Добивање на предизборни поени кај гласачите со објави за кои знае дека не се реални, или конкретна кампања за која верува дека може да се оствари. Првиот човек ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија ја отвори границата, но тоа нема никаква важност за македонските граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: