Генералниот секретар на НАТО: Сите држави потписнички на Договорот за отворено небо мора целосно да ги спроведат своите обврски

Сојузниците на НАТО денес се состанаа да разговараат околу Договорот за отворено небо. Ние сме цврсто посветени на зачувување на ефикасна меѓународна контрола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД би можеле да извршат нуклеарно тестирање во живо во рок од неколку месеци ако претседателот го побара тоа, изјави висок официјален претставник на Пентагон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ќе изгубат најмногу од излегувањето од договорот за отворено небо, а за Русија речиси ништо нема да се промени во случај Вашингтон да го истера до крај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот виш дипломат на Стејт департментот во реакција за српската редакција смета дека тоа може да се направи со потпис од претседателите Трамп и Путин, и ...
| | веќе видена | слични

Ослободувањето на Талибанците е дел од размената на затвореници според договорот меѓу Талибанците и САД во Доха во февруари, како предуслов за мировните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Авганистанската Влада ги повика Талибанците да го продолжат тридневниот прекин на огнот, воведен во пресрет на Фитр Бајрам, кој истекува денеска на полноќ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу 100 талибански затвореници се ослободени од воен затвор во Авганистан, како дел од одговорот на Владата на изненадувачкиот прекин на огнот, предложен од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 581 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 212 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генералниот секретар на НАТО: Сите држави потписнички на Договорот за отворено небо мора целосно да ги спроведат своите обврски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: