Почина гвинејскиот пејач и музичар Мори Канте


2 копии

На почетокот на месецов почина македонскиот музичар, композитор и водител Драган Вучиќ. Неговата смрт беше последица на коронавирусот со кој Драган се ...
| | веќе видена | слични

Мартин Вучиќ, пејач и директор на националниот Ансамбл „Танец“, по смртта на својот татко конечно реши да ги сподели јавно емоциите. Тој напиша неколку збора ...
| | веќе видена | слични

Мартин Вучиќ, пејач и директор на националниот Ансамбл „Танец“, напиша емотивен статус на социјалните мрежи, за неговиот татко, Драган Вучиќ кој неодамна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 На 4-ти мај на 65-годишна возраст, а Македонија изгуби една голема телевизиска ѕвезда и музичар. Денес (24.05) неговиот син Мартин Вучиќ објави фотографија ...
| | веќе видена | слични

Гвинејскиот пејач и музичар Мори Канте, кој светската слава ја стекна со хитот „Yeke yeke“, почина денеска, на 71-годишна возраст, соопштил неговиот син Бала ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 139 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 103 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 167 | | | веќе видена

Земјите ги отвораат своите граници низ цела Европа, знак дека летен одмор на Медитеранот сепак е можен, според списанието-водич „Тајм ин“. „Од една страна, ...
сите 189 | | | веќе видена

Протестите поради смртта на Џорџ Флојд, Афроамериканец кој беше брутално задушен од полициски службеник во понеделникот во Минеаполис, се проширија низ цела ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина гвинејскиот пејач и музичар Мори Канте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: