Министерот оптимисит, Серија А наскоро се враќа

Молк во македонската фудбалска федерација по вчерашната скандалозна и криминална одлука на Управниот одбор да ги задоволи бизнис – политичките интереси на ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Арена, претседателот на ФСЦГ, Дејан Савичевиќ ја објасни одлуката за решавање на првенството на теренот, а тој исто така имаше јасен став за ...
| | веќе видена | слични

Сега е вистински тајминг да се овозможи враќањето на фудбалските возбудувања, вели Спадафора, кој не крие дека бил гневен од однесувањето на челниците на ...
| | веќе видена | слични

Тренерот Јирген Клоп и неговиот тим Ливерпул би можеле да бидат принудени да ја прослават титулата во Премиерлигата во Манчестер, бидејќи на клубот може да му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 472 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 597 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 235 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот оптимисит, Серија А наскоро се враќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: