Маски и растојание од два метри ќе бидат задолжителни уште најмалку шест месеци

За уште 200 дена по престанокот на вонредната состојба ќе се применуваат мерките за заштита во трговските објекти. Владата на 56-та седница ги донесе измените ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата ја дополни Уредбата со законска сила за примена на Законот за даночна постапка со која се пропишува даночниот орган да не издава решенија за присилна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Владата на 58-та седница ја измени и дополни Уредбата со законска сила за примена на Законот за здравствено осигурување за време на вонредна состојба, со што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштението од Владата ви го пренесуваме во целост: Владата на Република Северна Македонија на денешната 58-ма седница ги разгледа и ги усвои Протоколот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешната владина седница дополнета е Уредбата со законска сила за примена на Законот за здравствено осигурување за време на вонредна состојба, со што и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со овој Протокол се определуваат постапките и обврските на установите, на воспитно-згрижувачкиот кадар и на родителите, инфромираат од владината прес-служба. ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Министерството за труд и социјална политика на вечерашната владина седница е усвоен Протоколот за активности во градинките по укинување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маски и растојание од два метри ќе бидат задолжителни уште најмалку шест месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: