Трамп повика гувернерите да ги отворат верските објекти „веднаш“

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска повика гувернерите да овозможат црквите и другите верски објекти во сојузните држави да ги отварат вратите, ...
| | веќе видена | слични

означи неколку твитови на американскиот претседател Доналд Трамп како невистинити и дека повикуваат на насилство. Тоа го налути Трамп и почна своевидна војна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брисел – ЕУ не може да смета на сертификати за имунитет при укинување на меѓуграничните контроли, рече еврокомесарката за здравство Стела Киријакидес. Таа ...
| | веќе видена | слични

Републиканците во американските сојузни држави Џорџија, Тексас и Флорида се нудат да бидат домаќини на партиската конвенција на Републиканската партија, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди во понеделникот дека би можел да ја премести августовската национална конвенција на Републиканската партија ...
| | веќе видена | слични

Американскиот лидер тврди дека демократскиот гувернер одбива да им каже на републиканците дали ќе им биде дозволено целосно да ја користат арената во Шарлот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека заради рестриктивните мерки поради пандемијата на коронавирурост ќе ја промени локацијата на која ќе се ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на најразвиените светски економии „би сакале да излезат од своите кабинети и да се сретнат лично за да го планираат светот по ковид-19“, на самит кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Вицепремиерот Бујар Османи, денеска ќе го посети Штип, каде што во моментов се затворени шестте конфекциски фабрики , од каде е и кластерот на новозаразените. ...
сите 742 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино ја отфрли можноста да бидат казнети фудбалерите во Бундеслигата кои протестираа против расизмот по убиството на Џорџ ...
сите 313 | | | веќе видена

Насилните протести во САД влегоа во втората недела, а масовните демонстрации ескалираа во дури 140 градови низ државата. Немирите ги избегнаа само три држави ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп повика гувернерите да ги отворат верските објекти „веднаш“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: