Трамп ги повика гувернерите да ги отворат верските објекти

4 копии
5 копии

Брисел – ЕУ не може да смета на сертификати за имунитет при укинување на меѓуграничните контроли, рече еврокомесарката за здравство Стела Киријакидес. Таа ...
| | веќе видена | слични

Републиканците во американските сојузни држави Џорџија, Тексас и Флорида се нудат да бидат домаќини на партиската конвенција на Републиканската партија, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди во понеделникот дека би можел да ја премести августовската национална конвенција на Републиканската партија ...
| | веќе видена | слични

Американскиот лидер тврди дека демократскиот гувернер одбива да им каже на републиканците дали ќе им биде дозволено целосно да ја користат арената во Шарлот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека заради рестриктивните мерки поради пандемијата на коронавирурост ќе ја промени локацијата на која ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Боусер, денеска повика на повлекување на воените единици од американската престолнина, кои беа испратени од други ...
сите 480 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 327 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 240 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 178 | | | веќе видена

28 кривични, 38 прекшочи пријави и затекнати 47 нерегистрирни угостителски објекти. Ова е епилогот од над 11.500 контроли кои пазарните инспектори ги извршиле ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ги повика гувернерите да ги отворат верските објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: