ИМА САМО 22 ГОДИНИ: Осака е најплатена спортистка на светот

Иако во првите пет имиња се наоѓаат дури тројца фудбалери, сепак најплатен спортист во светот е Швајцарецот, Рожер Федерер. Според „Форбс“ еден од најдобрите ...
| | веќе видена | слични

Форбс објави листа на најплатени спортисти во светот во периодот од јуни 2019 до јуни 2020 година. На врвот неприкосновен е швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 529 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 523 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 688 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИМА САМО 22 ГОДИНИ: Осака е најплатена спортистка на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: