МЗТ Скопје: Ова е само загубена битка, но - војната продолжува


ЛАСК тренираше за време на пандемијата коронавирус, што беше спротивно од мерките во оваа земја. Овој тим одржа неколку колективни тренинзи мислејќи дека нема ...
| | веќе видена | слични

Австриски ЛАСК е казнет со шест бода поради непочитување на правилата за тренинг во услови на пандемијата со корона-вирусот, што драстично ги намалува шансите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот во првенството на Австрија, ЛАСК Линц остана без шест бода поради групен тренинг во време на коронавирус, казната може да го реши шампионот и Салцбург ...
| | веќе видена | слични

На австриската фудбалска сезона и се заканува хаос откако денеска беше изречена ригорозна казна на лидерот ЛАСК, кому му се одземени шест бода поради ...
| | веќе видена | слични

Белгиското првенство беше едно од оние кои беше прекинато поради коронавирусот и Клуб Бриж беше прогласен за шампион. Иако нема да се играат првенствени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ Скопје: Ова е само загубена битка, но - војната продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: