Звонимир Бобан: Регионалната лига е утопија


Помина речиси една година откако екс министерката Гордана Јакулоска се спаси од одењето во затвор, бидејќи и покрај првосилната пресуда, според која требаше да ...
| | веќе видена | слични

Еспадрилите се сигурен тренд ова лето! Лесни и практични, тие се омилените чевли на многу жени, но и мажи. Пристигнуваат топлите денови, па затоа пронајдете си ...
| | веќе видена | слични

Фотографот Алекс Кид од Мелбурн има сосема обично хоби – фотографирање. Но и необична особина – го ризикува својот живот поради фотографиите! Instagram Алекс ...
| | веќе видена | слични

По двомесечното затворање поради епидемијата од корона вирусот, њујоршката берза за денеска најави дека ќе ги отвори вратите и ќе почне со работа. Тргувањето ...
| | веќе видена | слични

Наместо туристите, во цветањето на црешните во јапонскиот парк Нара, уживаат елени. Оваа фасцинантна глетка ја забележил јапонскиот фотограф Казуки Икеда. Во ...
| | веќе видена | слични

Незаборавните килоти ги носеле најпрво мажите во Франција, пред неколку векови, како долен веш, а потоа тие станале и дел од „надворешната“ облека, за подоцна ...
| | веќе видена | слични

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 349 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 226 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Звонимир Бобан: Регионалната лига е утопија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: