Нов шок во НБА, почина легендарнуит кошаркар на Јута


Кошаркарите во НБА лигата се едни од најплатените спортисти на светот, но не сите знаат да ги ценат заработените пари. Добро се познати приказните за голем ...
| | веќе видена | слични

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан ја заврши кариерата по освоената шеста титула на крајот од сезоната 1997/98, по што Чикаго Булс никогаш не успеа да си го врати победничкиот ...
| | веќе видена | слични

Џон Барнс е еден од асовите кој остави трага во англискиот фудбал пред се во носејќи го дресот на Ливерул каде настапуваше една деценија од 1987 до 1997, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 780 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 475 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 131 | | | веќе видена

Како и секогаш пред избори, Демократската унија за интеграција ја облекува својата националистичка облека. Не стивнува нивната гласност во промоција на ...
сите 89 | | | веќе видена

Двајца епидемилозија кои работат во Институтот за јавно здравје се позитивни на Ковид 19, неофицијално дознава Скопје Инфо. Според информациите ова се ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов шок во НБА, почина легендарнуит кошаркар на Јута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: