Тасевски: Сите мерки низ цела епидемија им беа донесени под капата на политиката

Сите мерки низ цела епидемија им беа донесени под капата на политиката. Да се лови во матно, во закрилата на полицискиот час. Да не се бранува и да не се ...
| | веќе видена | слични

Актерот и поранешен директор на драмски театар Сашо Тасевски со доза на иронија порача дека добро е Филипче и Караџовски повторно да излезат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што ти се вика кога гориш од желба во матно, среде епидемија, да направиш брзи избори и да останеш на власт, кога знаеш дека никој не те сака, коментира ...
| | веќе видена | слични

Малку е да се каже дека сте неспособни. Вие сте жив зијан, им порача Сашо Тасевски на СДСМ и власта, откако денеска бројот на новозаразени драстично се ...
| | веќе видена | слични

Ко ги слушав на пресот овие од владата со докторот Караџовски, како се справиле со епидемијата, едно време мислев за Норвешка праат муабет и дека сум јас Гунар ...
| | веќе видена | слични

Ја ставија и комисијата за зарази во скут. Мора избори и точка. Никој не смее да бекне. А нема разлика по заразени и умрени денес од онаа бројка на 18 март ...
| | веќе видена | слични

Сашо Тасевски на социјалните мрежи се осврна на големиот број заболени од коронавирус во Македонија, во однос на регионот. Вчера, Хрватска 1 заразен, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 529 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 522 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 688 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тасевски: Сите мерки низ цела епидемија им беа донесени под капата на политиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: