Денес, кога немаме Македонска црква туку ќерка на БПЦ и кога предавничката власт наместо македонска националност ни пишува три коси црти, денес и оној еден дел што воскресна 1944 г. е на пат кон исчезнување

2 копии

Денес, кога немаме Македонска црква туку ќерка на БПЦ и кога предавничката власт наместо македонска националност ни пишува три коси црти, вратете се во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера Венко Филипче на Твитер се пофали дека Македонија добро се справувала со корона вирусот и дека го загрижувале обратните тврдења според кои имаме најголем ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Не е за верување колку СДСМ беше предвидлив. Карантин за Рамазан, полицијаците на кои истата Влада одби да им даде по 15 000 денари награда да ...
| | веќе видена | слични

Филипче бе, а да не е ова со меркиве зашто на Муртино и на пајакот од Куманово им требаат избори? прашува на Фејсбук колумнистот Дарко Јаневски, коментирајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 472 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 597 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 235 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес, кога немаме Македонска црква туку ќерка на БПЦ и кога предавничката власт наместо македонска националност ни пишува три коси црти, денес и оној еден дел што воскресна 1944 г. е на пат кон исчезнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: