ИМАМ КОРОНА, А СЕГА ИМАШ И ТИ: Почина лондонски таксист, клиентот не сакал да плати па го исплукал

Таксистот Тревор Бел од Лондон починал од коронавирусот, откако бил исплукан од заразен клиент, кој одбил да плати за возењето.Според еден пријател на ...
| | веќе видена | слични

Неколку играчи и членови на персоналот на Карпати имале позитивен тест за коронавирус, објавија денеска украинските медиуми. Забележано е дека заразените биле ...
| | веќе видена | слични

Битката со коронавирусот во Англија не само што не е завршена туку влегува во нова димензија и се заканува дека сезоната во Премиер лигата нема да се доигра. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените власти во Италија не сакаат ниту да слушнат за намалување на бројот на денови кои фудбалер треба да ги помине доколку биде позитивен на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имало еден период кога не биле свесни и кога циркулирале низ градот Скопје, вели министерот за здравство, Венко Филипче за големиот број заразени со ...
сите 491 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 259 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 520 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 361 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 378 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 304 | | | веќе видена

Народот ќе одлучи на избори кој ќе биде премиер, но денес има поважна тема, а тоа е за жал рекордната бројка на новозаболени од корона заразата и губењето на ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИМАМ КОРОНА, А СЕГА ИМАШ И ТИ: Почина лондонски таксист, клиентот не сакал да плати па го исплукал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: