1 „Нема никој посилен од државата, ни функционер, ни верски лидер, ни институција“, изјави премиерот Оливер Спасовски на прашање дали има притисок врз Владата ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата ќе ги интензивира контролите поврзани со носењето на заштита опрема од страна на граѓаните. Ова денеска од струмица го најави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Спасовски денеска на прием на донација на респираторите во Министерството за здравство не ги нападна полицијците кои сè поретко ги има да ги ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот не постои и е измислица за дел од Тетовчани. Велат дека не се плашат и дека станува збор за обичен грип. Ниту маска, ниту држење растојание. Пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за 15 илјади денари награда за припадниците на МВР е гол популизам, што ...
| | веќе видена | слични

По барање на новинарите да го коментира барањето на Чулев за  припадниците на МВР и колку тоа кореспондира со наградите што ги добиваат здравствените ...
| | веќе видена | слични

На новинарското прашање во врска со предложената парична награда за полицијата од страна на министерот Наќе Чулев, премиерот, Оливер Спасовски рече дека ...
| | веќе видена | слични

ДЕНЕС НОВИ 40 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД -19 Во изминатите 24 часа направени се 549 тестирања, а регистрирани се 40 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 784 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скари и гитари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: