Полицискиот час почнува од недела во 11 часот до вторник наутро


Владата делумно го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за полициски час која бараше карантин од сабота навечер до вторник наутро. Задолжитениот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на својот фејсбук профил го искоментира оркестрираниот напад од страна на неколку функционери и од владеачката ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил го искоментира последниот атак од страна на власта кон министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Што се смени само за дваесетина дена, па од честитки на полицијата за придонесот во борбата со коронавирусот лидерот на СДСМ, Зоран Заев, да премине на барање ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Жалам што трагедијата и фијаското што се случува со ширењето на заразата Зоран Заев ја сведува на обична дневнополитичка пресметка, во ситуација кога дневно се ...
| | веќе видена | слични

Што се однесува до Наќе Чулев, господине Заев бидете свесен дека со нападот кон него напаѓате над 10 илјади припадници на МВР кои овие месеци го ризикуваа ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски Навистина жалам што трагедијата и фијаското што се случува со ширењето на заразата Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицискиот час почнува од недела во 11 часот до вторник наутро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: