Анчелоти ги спореди Премиер лигата и Серија А

2 копии

Тренерот Јирген Клоп и неговиот тим Ливерпул би можеле да бидат принудени да ја прослават титулата во Премиерлигата во Манчестер, бидејќи на клубот може да му ...
| | веќе видена | слични

„Дејли Мејл“ наведува дека се уште не е одлучено каде би се играле натпреварите предвидени на неутрални терени, дел од полициските станици во повеќе области на ...
| | веќе видена | слични

Врзете се – “полетуваме“, супер вест денеска стигна од Островот. Премиер-лигата ќе се одигра, а рестартот е закажан за 17 јуни. Дека работата сепак е ...
| | веќе видена | слични

Клубовите од Премиерлигата се договорија сезоната да продолжи на 17. јуни, постои можност дерби натпреварите да се играат на неутрален терен и лудо сценарио во ...
| | веќе видена | слични

Стравот од масовно присуство на навивачите при евентуалната прослава на титулата ќе го принуди Ливерпул да ја доигра сезоната во Премиер лигата на неутрален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 816 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Македонија е црна точка во регионот и во Европа, а кластерот СДСМ е ризик за граѓаните, ова денеска преку соопштение за јавноста го истанаа од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 230 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 213 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 243 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, односно 6 јули, на територијата на земјава, на 249 лица им се издадени решенија за изолација, а 132 лица потпишале изјави за ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анчелоти ги спореди Премиер лигата и Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: