Ангеловска на средба со текстилците и чевларска индустрија: Дигитална платформа за освојување нови пазари за македонските производи

7 копии

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
| | веќе видена | слични

До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди расплакано?, пишува новинарот Александар Митовски од „Инфомакс“ на „Фејсбук“, објавувајќи дека според неговите ...
| | веќе видена | слични

Минисетерската за финансии Нина Ангеловска се нашла на удар на критики и забелешки на нејзиниот интелектуален капаците од страна на партискиот шеф Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди расплакано? Вчера, имало состанок во просториите на Министерство за финансии на кој присуствувале министерката ...
| | веќе видена | слични

Денеска министерката за финансии Нина Ангеловска оствари првична работна средба за иницијативата „Модернизација и нови пазари" од третиот сет мерки,  со ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Снежана Лупевска преку нејзиниот фејсбук профил го искоментира недешниот однос на министерката за Финансии Нина Ангеловска и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 832 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 399 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина за време на полициска интервенција, е ужасен и ...
сите 200 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска на средба со текстилците и чевларска индустрија: Дигитална платформа за освојување нови пазари за македонските производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: