Преку дигитална платформа ќе се пласираат текстил и обувки во странство

7 копии

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
| | веќе видена | слични

До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди расплакано?, пишува новинарот Александар Митовски од „Инфомакс“ на „Фејсбук“, објавувајќи дека според неговите ...
| | веќе видена | слични

Минисетерската за финансии Нина Ангеловска се нашла на удар на критики и забелешки на нејзиниот интелектуален капаците од страна на партискиот шеф Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди расплакано? Вчера, имало состанок во просториите на Министерство за финансии на кој присуствувале министерката ...
| | веќе видена | слични

Денеска министерката за финансии Нина Ангеловска оствари првична работна средба за иницијативата „Модернизација и нови пазари" од третиот сет мерки,  со ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Снежана Лупевска преку нејзиниот фејсбук профил го искоментира недешниот однос на министерката за Финансии Нина Ангеловска и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 764 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 421 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 289 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 72 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 151 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 402 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку дигитална платформа ќе се пласираат текстил и обувки во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: