Не е дозволено фотографирање на матуранти и полуматуранти во Велес


Не е дозволено фотографирање на матуранти и полуматуранти за табло во Велес. Ова е препораката која Министерството за образование ја испратило до Општина Велес ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте, изјавил дека нема да им дозволи на учениците да се вратат во училиште сè додека не биде достапна вакцина против ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

За учениците од 1. до 4. одделение во Хрватска денеска повторно почна наставата, по паузата поради епидемијата на коронавирус. Хрватските медиуми пренесуваат ...
| | веќе видена | слични

Кога корона кризата им нанесе удар, иновативноста е единствен начин да заработат, зашто како училиште за странски јазици во овие месеци немаа приходи, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

За многу луѓе, најтешкиот чекор при желбата за изучување на некој јазик е одлуката кој јазик да го одберат. Учењето странски јазици станува тренд во целиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 192 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 194 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не е дозволено фотографирање на матуранти и полуматуранти во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: